Data untuk markah Ketulusan sedang dikemaskini, sila abaikan maklumat tersebut. Bantu kami dengan melengkapkan profil MyMP sebagai sukarelawan.

P132 PORT DICKSON

Anwar Bin Ibrahim

2
Laman Web

Pusat Perkhidmatan

Nama Pusat Perkhidmatan
Pusat Khidmat Rakyat Parlimen Port Dickson
Talian Pusat Perkhidmatan
Alamat
No.1, Jalan Waterfront 1, PD Waterfront, 71000 Port Dickson,Negeri Sembilan.

Politik

Gabungan

Barisan Nasional (1982 - 1998)

Barisan Alternatif (1999 - 2004)

Pakatan Rakyat (2008 - 2015)

Pakatan Harapan (Sejak 2015)

Parti

UMNO (1982 - 1998)

PKR (Sejak 1999)

Kawasan Pilihan Raya

Sejarah Kawasan Bertanding
PERMATANG PAUH, PORT DICKSON
Nombor Kerusi
P132
Nama Kerusi
PORT DICKSON
Tempoh
1 term (3 years)

Sesi Parlimen

Kehadiran
N/A
Soalan
Bil
N/A
Gerakan
Jawatan Parlimen

Jawatankuasa Pilihan Parlimen (2018 - 2020)

Jawatankuasa Pemilih-Dewan Rakyat (Sejak 2020)

SPRM
N/A
Penyataan Harta
N/A
N/A
Penyataan Pendapatan
N/A

Pilihan Raya

Kadar Kemenangan Purata
100.0%
Margin Kemenangan Pilihan Raya Terakhir
71.0% (2018)

Peribadi

Profil
Dato' Seri Anwar bin Ibrahim (Jawi: أنوار بن إبراهيم; Malay: [/änwär ɪbrähiːm/]; born 10 August 1947) is a Malaysian politician who has twice served as Leader of the Opposition. He has held the position since May 2020, and has been President of the People... Rujukan
Tarikh Lahir
1947-08-10 (74 usia tahun)
Jantina
Lelaki
Kampung Halaman
Cherok Tok Kun, Bukit Mertajam, Pulau Pinang
Hubungan Bukan Politik
N/A

Pendidikan

Sekolah Menengah
Malay College Kuala Kangsar (MCKK)
Universiti
University of Malaya - Bachelor's Degree in Malay Studies, National University of Malaysia - Masters in Literature

Profesional

Sejarah Pekerjaan
Hospital Porter, Parliamentary Secretary in the Ministry of Health
Kedudukan Kabinet
Minister of Culture Youth and Sports <1983-1984>, Minister of Agriculture <1984-1986>, Minister of Education <1986-1991>, Minister of Finance <1991-1998>, Deputy Prime Minister <1993-1998>,
Portfolio Kerajaan
Member of Parliament for Permatang Pauh <1982-1999> <2008-2015>, Member of Parliament for Port Dickson <2018->
Suapan terkini MYMP

30 Aug 2021 | 15:28 | Surekha

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Gabungan Parti Politik


30 Aug 2021 | 15:28 | Surekha

Informasi Peribadi telah dikemas kini: Kampung Halaman


27 Aug 2021 | 01:01 | Surekha

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Sesi Parlimen


26 Aug 2021 | 03:46 | Surekha

Informasi Peribadi telah dikemas kini: Sekolah Menengah, Universiti, Sejarah Pekerjaan, Kedudukan Kabinet, Portfolio Kerajaan


15 Aug 2021 | 16:07 | Surekha

Skor Hubungan telah dikemas kini: Skor Media Sosial, Skor Pusat Perkhidmatan


15 Aug 2021 | 05:33 | Surekha

Informasi Peribadi telah dikemas kini: Lencana Dianugerahkan


15 Aug 2021 | 05:33 | Surekha

Informasi Peribadi telah dikemas kini: Lencana Dianugerahkan


15 Aug 2021 | 05:33 | Surekha

Informasi Peribadi telah dikemas kini: Lencana Dianugerahkan


15 Aug 2021 | 05:33 | Ryan Lee

Informasi Peribadi telah dikemas kini: Tarikh Lahir, Kampung Halaman, Sekolah Menengah, Universiti, Sejarah Pekerjaan, Kedudukan Kabinet, Portfolio Kerajaan


8 Jul 2021 | 05:59 | Claire

Skor % Menang telah dikemas kini: Data Pilihan Raya


8 Jul 2021 | 05:59 | Claire

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Sejarah Kawasan Bertanding


8 Jul 2021 | 05:59 | Claire

Skor % Menang telah dikemas kini: Data Pilihan Raya


8 Jul 2021 | 05:59 | Claire

Skor % Menang telah dikemas kini: Data Pilihan Raya


8 Jul 2021 | 05:59 | Claire

Skor % Menang telah dikemas kini: Data Pilihan Raya


8 Jul 2021 | 05:59 | Claire

Skor % Menang telah dikemas kini: Data Pilihan Raya


8 Jul 2021 | 05:59 | Claire

Skor % Menang telah dikemas kini: Data Pilihan Raya


8 Jul 2021 | 05:59 | Claire

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Sejarah Kawasan Bertanding


8 Jul 2021 | 05:58 | Claire

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Kawasan Bertanding, Sejarah Kawasan Bertanding


8 Jul 2021 | 05:58 | Chris

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Jawatan Parliament


8 Jul 2021 | 05:58 | Chris

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Jawatan Parliament


8 Jul 2021 | 05:58 | Chris

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Parti Politik


8 Jul 2021 | 05:58 | Chris

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Parti Politik


8 Jul 2021 | 05:58 | Chris

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Gabungan Parti Politik


8 Jul 2021 | 05:58 | Chris

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Gabungan Parti Politik


8 Jul 2021 | 05:58 | Chris

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Gabungan Parti Politik


8 Jul 2021 | 05:58 | Chris

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Gabungan Parti Politik


3 Jul 2021 | 17:47 | Chris

Skor Hubungan telah dikemas kini: Media Sosial, Skor Media Sosial, Pusat Perkhidmatan, Skor Pusat Perkhidmatan


3 Jul 2021 | 17:47 | Hajar

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Sesi Parlimen


3 Jul 2021 | 17:46 | Hajar

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Soalan Parlimen


3 Jul 2021 | 17:46 | Seah

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Soalan Parlimen


3 Jul 2021 | 17:46 | Seah

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Kehadiran Parlimen


3 Jul 2021 | 17:46 | Afini

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Soalan Parlimen


3 Jul 2021 | 17:46 | Hazirah

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Soalan Parlimen


3 Jul 2021 | 17:46 | Hazirah

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Kehadiran Parlimen


3 Jul 2021 | 17:46 | Hazirah

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Soalan Parlimen


3 Jul 2021 | 17:46 | Hazirah

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Kehadiran Parlimen


3 Jul 2021 | 17:46 | Seah

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Gerakan Parlimen


3 Jul 2021 | 17:46 | Seah

Skor Etika Kerja telah dikemas kini: Kehadiran Parlimen


11 Mar 2021 | 06:10 | Seah

Informasi Peribadi telah dikemas kini: Profile Peribadi, Rujukan Profile Peribadi, Jantina


11 Mar 2021 | 06:09 | Seah

Skor Kesetiaan telah dikemas kini: Kawasan Bertanding


11 Mar 2021 | 06:09 | Seah

Informasi Peribadi telah dikemas kini: Nama